Jaké zrcadlo patří do koupelny?

Díváme se do něj každodenně, v koupelně nejčastěji během přípravy do práce, do školy nebo kdykoli se potřebujeme ujistit, že vypadáme přiměřeně dobře.

Zrcadlo však dokáže mnohem více, jak poskytnout skutečný obraz, například vytváří iluzi prostoru, má tedy moc prostor opticky zvětšit. V neposlední řadě je také dekorativním prvkem interiéru a můžeme pracovat s tím, co zrcadlo odráží.

JE Z ČEHO VYBÍRAT

Na trhu je mnoho různých druhů a typů zrcadel určených právě do koupelny. V menších koupelnách se většinou uplatňují zrcadlové skříňky, které navíc poskytují potřebný úložný prostor. Větší koupelny mohou zatraktivnit celé zrcadlové stěny, které jsou zajímavé a působivé. Praktické je, pokud máte vedle velkém zrcadle i malé, přídavné zrcátko ať už výsuvné nebo stojací, z jedné strany zvětšovací.
Zrcadla jsou různých geometrických tvarů. Většinou obdélníkové, čtvercové, kruhové, eliptické, ale i jiné tvary. Na objednávku si můžete dát vyrobit zrcadlo atypických tvarů a rozměrů.

S PŘIDANOU HODNOTOU

Pro náročnější jsou na trhu zrcadla s integrovaným osvětlením, hodinami nebo s topnou fólií, která zabraňuje jeho orosení. Osvětlení se zapíná senzorem, který reaguje na lehký dotyk.  Speciální výhřevná fólie dokáže zrcadlo za pár minut vysušit.
Nejlepší osvětlení zrcadla je světelný zdroj umístěn na obou stranách s krytem, ​​který světlo rovnoměrně rozptýlí po tváři. Nevhodným řešením jsou bodová světla nad zrcadlem, které by byly příliš silné a vytvořily by nepříjemné stíny. Vhodným řešením jsou zářivky nebo lineární žárovky.
Ideální alternativou osvětlení zrcadla jsou kompaktní zářivky namontovány po bocích, populární jsou i reflektorové žárovky.

ZRCADLO VE FENG SHUI

Zrcadlům se vždy připisovali jisté magické vlastnosti. Ve feng šuej jsou mocnými nástroji – dokážou odklánět i reflektovat, odrážet i posilovat.
Ve feng šuej se používají dva druhy zrcadel – ploché a vypouklé. Všechny zrcadla by se měla udržovat v absolutní čistotě. Prasklé, poškozené, zašlé nebo začerněné mají silný, většinou nežádoucí účinek a měly by se vyměnit. Kdekoliv zrcadlo používáte, je důležité, abyste ho nepověsili naproti dveřím, oknu nebo naproti sobě dvě zrcadla. Malé zrcadlové kachličky v koupelně jsou také noční můrou feng šuej, protože vytvářejí silnou nerovnováhu, rozštěpený obraz našeho těla, obličeje.