Jak vybrat nejlepší mixér

Každý ví, co je to mixér. Vyrostli jsme na jeho vysokém zvuku mletí, zatímco naše matka/otec šlehali pyré z rajčat a cibule. Mlýnek na mixování je rozhodně nejzákladnějším ze všech spotřebičů, bez kterého se ale rozhodně neobejdeme.

Ať už jste, co se týče používání mlýnku na mixování, začátečník, nebo ostřílený veterán v oblasti kuchyňských spotřebičů, zaručujeme Vám, že se dozvíte něco o výběru toho nejlepšího mixéru. Zvolit si můžete tyčový mixér, smoothie mixér, stolní mixér, nebo polévkovar s mixérem dohromady.

1. Příkon:

Jednou z prvních věcí, kterou je třeba u mixéru zkontrolovat, je jeho příkon. Vyšší příkon je užitečný pro mletí tvrdších ingrediencí a při vyšší rychlosti. Pro českou kuchyni je dostačující jakýkoli příkon od 500 W do 750 W.

2. Rychlost:

Rozhodujícím faktorem je také počet otáček mixéru, který udává, jak rychle se může nůž otáčet za minutu. U domácích mixovacích mlýnků stačí 18 000 až 23 000 otáček za minutu. Mixovací mlýnek s odšťavňovačem bude pro efektivní práci ideálně vyžadovat nízké až střední otáčky. Při vyšších otáčkách nemusí být tekutiny nebo koření efektivně rozmixovány nebo rozemlety. Hledejte kvalitní mixovací mlýnky, které mají knoflík/spínač pro regulaci otáček, abyste mohli měnit nastavení podle potřeby.

3. Sklenice:

Čím větší počet sklenic, tím lépe. Hledejte mixovací mlýnek, který má 2 – 3 nádoby s různou kapacitou, aby vyhovoval Vašim požadavkům. Jednu můžete použít na mletí koření, druhou na výrobu čatní a třetí na odšťavňování. Nezbytnou výbavou je odolné tělo a víko odolné proti rozbití, aby vydrželo každodenní opotřebení v kuchyni. Zkontrolujte také, zda má ergonomicky tvarovanou rukojeť, aby se dobře držel.

4. Čepele:

Čepele jsou ty, které odvádějí veškerou práci, takže rozhodně má smysl ověřit jejich kvalitu. Ujistěte se, že materiál je z nerezové oceli a nejlépe z oceli třídy 304. Na třídě oceli záleží, protože Vám napoví, zda je ocel odolná vůči oxidaci a korozi. Kvalitní ocelové čepele si také déle zachovávají svou ostrost.

5. Záruka:

Záruka: Pokud společnost nabízí na výrobek dobrou záruku, můžete si být jisti, že se jedná o kvalitní výrobek. Záruka 2 až 5 let je něco, co byste si měli při výběru modelu ověřit. Hledejte dodatečnou záruku na motor. Tím zajistíte, že Váš spotřebič bude chráněn po delší dobu.

6. Cena:

Cena: Poslední, ale rozhodně ne nejmenší! Cena mixéru bude záviset na funkcích, které Vám nabízí, a také na celkové kvalitě. Na trhu existují levné varianty, které však nemusí mít ty nejlepší funkce. Výše Vám doporučujeme odkazy na některé cenově výhodné výrobky, které poslouží jako dokonalý spotřebič ve Vaší kuchyni.

Teď je ten správný čas nakoupit nejvýhodněji vše, co potřebujete a získat 20% slevu.

Týden s TESCOMOU běží v  internetovém obchodě.