Jak osvěžit kuchyni na jaro

Když necháváme zimu za sebou a díváme se do světlejších dnů, cítíme potřebu vydrhnout svou kuchyň odshora dolů a přidat jarní doteky, abychom prosvětlili nejpoužívanější prostor v našem domě. Toto svědění nás trápí každý rok v tuto dobu a vždy skončí tím, že děláme ty samé základní věci, abychom v kuchyni přešli z teplých a útulných zimních dnů do oken dokořán a jasných jarních dnů. Níže uvádíme pár nápadů, jak osvěžit kuchyni na jaro a rozzářit váš domov!

Vždy začínáme tím, že kompletně vyčistíme kuchyňskou linku. To nám umožňuje všechno pořádně vydrhnout a začít s čerstvou čistou paletou.

Leštíme a leštíme každý povrch se zvláštní pozorností na rohy a zákoutí, ve kterých se po celý rok shromažďují drobky a nečistoty. Utíráme také každý spotřebič a vysáváme a rošty, ve kterých se nasbíral prach.

Jakmile je vše zářivě čisté, začneme přidávat nějakou výzdobu. Obvykle začínáme obvodovými deskami a poté končíme středovým ostrůvkem.

Rohy obvodových skříní často zaplníme velkými džbány, které používáme na vázy po celý rok.

Stejně hezké je použít jednu velkou vázu k vyplnění kuchyňského koutu. Na jaře je klíčové zvolit světlé a jasné barvy, které rozzáří kouty vaší kuchyně.

Přes zimu jsou měděné hrnce a pánve pěkně špinavé, takže je rádi pořádně vyleštíme, abychom je na jaro rozjasnili. Vždycky nás překvapí, jak moc vyhřeje kuchyň, když hrnce visí nad sporákem.

Dalším prvkem, který vždy na jaře přidáváme, jsou misky čerstvého (nebo umělého) ovoce. Mít pěknou misku citronů nebo jablek na kuchyňské lince vždy potěší oko.

Často také plníme misky na těsto ovocem a větvemi pro zářivou barvu, která funguje jak na středovém ostrůvku, tak na obvodových pultech.

Květiny jsou samozřejmě nejlepším způsobem, jak osvěžit kuchyni na jaro. Jak zima odchází, často používáme umělé květiny, a když dorazí čerstvé jarní květiny, naplníme své vázy větvemi a květinami a dáme je VŠUDE!

Ať už používáte čerstvé nebo umělé, květiny jsou rozhodně tím nejdůležitějším prvkem, který můžete přidat do kuchyně na jarní výzdobu!

Tyto jednoduché tipy, jak osvěžit kuchyni na jaro, by vás měly nastartovat na vaší cestě za jasným a krásným obdobím jakým jaro je.