Hydroizolace

Progress Profiles Prodeso membrane, šířka 100cm, role á 30m, PDES3530EN

Informace o produktu

Prodeso membrána je ideálním řešením především při pokládce velkoformátových dlažeb, kdy její hlavní výhodou je schopnost absorbovat konstrukční pohyby v podkladu a tím zamezit jejich přenosu do dlažby a zabránit jejímu popraskání. Tímto způsobem lze díky Prodeso membráně překlenout případné trhliny a rovněž dilatační spáry v podkladu. V praxi to znamená, že defacto nemusíte přiznávat dilataci v podkladu klasickým propsáním do spáry a nemusíte tak velkoformátovou dlažbu nevkusně řezat a dilatovat v místech, kde by to narušovalo celkovou estetiku plochy.

Prodeso membrána je vyrobena z třívrstvého materiálu o celkové tloušťce 3,5 mm. Vrchní a spodní vrstvu tvoří termotvarovaná netkaná textilie z polypropylenu (PP), která je nalaminována na dutinově tvarované jádro z polyetylenu (PE). Díky netkané PP textilii je zajištěna přilnavost k podkladu a ukotvení membrány v lepidle.

Prodeso membrána je speciálně navržena pro problematické podklady včetně překližky, OSB, potěry, beton a vhodné stávající krytiny. Díky svým vlastnostem (difúznímu managementu par) lze použít na dřevo a ne zcela vytvrzené a popraskané potěry a beton.

Prodeso membrána může být systémově použita rovněž jako plně funkční hydroizolace za použití hydroizolační pásky Mapeband Easy, kterou se za pomoci lepidla Mapequard WP vodotěsně utěsní spoj mezi jednotlivě položenými pásy Prodeso a na styku membrány se stěnou.

Prodeso membrána se lepí klasicky do cementového lepidla třídy minimálně C2 (např. lze doporučit deformovatelná lepidla třídy C2TE S1 Keraflex extra S1 nebo CM 16 apod.), které nanesete na podklad zubovou stěrkou č.5. Poté, co do lepidla rozvinete roli membrány, ji za pomoci plastového hladítka nebo válce na podlahoviny přitlačíte do lepidla, aby dokonale přilnula a vytlačíte vzduch. Na membránu nalepíte dlažbu stejným lepidlem, k jehož nanesení použijete zubové hladítko, s vhodnou velikostí zubu (např. 8, 10, 12 mm), odpovídající potřebám zvoleného formátu dlažby. 

Proč používat Prodeso membrane systém?

Časová efektivita: Prodeso membrane výrazně snižuje čas pokládky dlažby tím, že od instalace membrány až po položení podlahy lze pracovat bez přerušení v jednom kroku.

Flexibilita: vhodnost pro všechny typy podkladů včetně velmi velkých ploch jak uvnitř tak venku.

Bezpečnost: vhodnost pro podklady s prasklinami, protože pohlcuje a nepřenáší napětí z podkladu do dlažby a naopak. A je také vhodný na ne dokonale vytvrzené podklady se zbytkovou vlhkostí, díky svému difúznímu managementu par.

Shrnutí hlavních funkcí a výhod Prodeso membrane:

  • Ideální pro pokládku velkých formátů v interiéru i exteriéru.
  • Dlažbu není nutné řezat v místech dilatace v podkladu, tzn. že není nutné lícovat spáru dlažby s dilatační spárou v podkladu. Prodeso membrane tuto dilataci bezpečně překlene a absorbuje a dlažba pak dilatuje standardně ve svých spárách. Není tak nutné narušovat design velkých formátů v ploše.
  • Přenesení konstrukčních pohybů z podkladu do membrány jakožto do separační vrstvy, nikoliv do dlažby, čímž nedochází k popraskání dlažby.
  • Vhodná při pokládce na kritické podklady, např. s prasklinami, dřevěné podklady, starou dlažbu apod.
  • Významná úspora času při instalaci dlažby, kdy není třeba čekat na dokonalé vyschnutí betonového podkladu (standardně jinak 28 dní).
  • Použití možné i na podlahové vytápění, díky dobrému rozvodu tepla do dlažby.
  • Díky managementu vodních par umožňuje rozvod páry a vlhkosti skrze membránu, čímž nevytváří tlak na dlažbu a nedochází k jejímu tzv. odskočení.
  • Skvěle a rovnoměrně roznáší bodové zatížení na dlažbu.
  • Systémově lze použít i jako hydroizolaci.