Elegance sprchové vaničky z přírodního kamene

Existuje jen málo materiálů, pokud vůbec nějaké, které by se přírodnímu kameni vyrovnaly, pokud jde o kombinaci estetiky a funkčnosti, takže není divu, že je oblíbenou volbou pro použití v interiérech a zejména v koupelnách, kde je více než schopný ustát každodenní použití a neustálé vystavení vodě.

V moderních domácnostech je zvláštním koupelnovým prvkem, který se stále častěji instaluje, sprchový kout, mokrá místnost nebo sprchová vanička z kamene. Koneckonců, spojení vody a kamene je staré jako země sama a přináší mimořádný pocit pohody, který mnoho lidí hledá v koupelně, která již není jen čistě funkčním prostorem. Sprchová vanička z přírodního kamene je pod nohama úžasně hmatatelná a pomáhá vytvářet relaxační a uklidňující prostředí daleko od stresu vnějšího světa..

V tomto článku se podíváme na to, proč je sprchová vanička nebo mokrá místnost z přírodního kamene vítěznou volbou a také se podělíme o pár elegantních a praktických rad.

Přírodní kámen je nejen elegantní a stylový, ale také extrémně praktický, což z něj dělá perfektní materiál pro luxusní, ale funkční koupelnu.

Výhody sprchové vaničky z přírodního kamene

Samozřejmě jsme trochu zaujatí, pokud jde o přírodní kámen a jeho estetickou hodnotu, ale kromě naprosté krásy tohoto nádherného materiálu existují alespoň 3 mimořádně praktické důvody, proč je to ideální volba pro koupelnu:

  • Odolné
  • Protiskluzové
  • Snadná instalace a péče

Jednou z klíčových vlastností kamene je jeho houževnatost a odolnost. Odolá nárazům, vodě, teplotě a váze, stejně jako škrábancům a dalším druhům poškození, takže když si do něj vyberete kus nábytku nebo dlaždice, uděláte chytrou investici, protože vydrží desítky let.

Když si vzpomenete na mramor nebo jiné druhy přírodního kamene, často si okamžitě vybavíte hladké nebo vysoce leštěné povrchy, ale to je tradičnější přístup. Vyvíjíme inovativní kamenné textury, takže například u sprchových van zajišťujeme pískování nebo povrchovou úpravu tak, aby poskytovala přilnavost, což znamená, že není potřeba ani protiskluzová gumová podložka, která může kazit vzhled vaší krásné koupelny.

Poslední, ale rozhodně důležitá úvaha, kamenné sprchy se snadno instalují a stará se o ně taktéž jednoduše. Není potřeba Vaši koupelnu úplně rozebírat na kousky.

Hlavní typy sprchových van

Kamenné sprchové vaničky mají ještě další výhodu, a to je jejich všestrannost, která nabízí spoustu možností, pokud jde o:

  • Typ
  • Tvar
  • Barva

Obecně lze říci, že existují 3 hlavní typy sprchových van: zapuštěné, zvednuté a zapuštěné. První vytváří hladký, plynulý vzhled a má také výhodu snadného přístupu, pokud má někdo, kdo jej používá, pohyblivost. Vyvýšená sprchová vanička je možná nejtradičnější, zatímco zapuštěné varianty jsou jakýmsi středem mezi dalšími dvěma možnostmi s mírným sestupem z koupelny do samotného sprchového koutu.

Pokud jde o tvar, dnes je na výběr neuvěřitelné množství, z nichž nejběžnější jsou čtvercové, obdélníkové, kulaté, půlkulaté a kvadrantové, které mají zakřivenou přední část a hodí se do rohu, což z něj dělá oblíbenou volbu zejména pro malé koupelny.

Dalším faktorem, který je třeba vzít v úvahu, je barva, a zde si přírodní kámen skutečně přijde na své, s mimořádnou škálou odstínů a vzorů, od klasické bílé až po tmavě hnědé, takže si můžete ve své koupelně vytvořit dokonalou atmosféru. Neměli bychom zapomínat, že kámen může být také texturován mnoha způsoby, aby dodal Vaší koupelnové výzdobě další rozměr. Největší výběr sprchových vaniček jsme pro Vás pečlivě vybrali a seskupili na jednom místě, takže můžete vybírat dle libosti.