Dřevěné plovoucí podlahy Praha

Zásluhou plovoucích parket se dřevěné podlahy staly dostupnějšími. Oproti klasickým masivním lepeným parketám se totiž nejen jednodušší ukládají, ale jsou i levnější, protože nejdražší materiál, dřevo, tvoří jen poměrně tenkou vrchní vrstvu. Čím je tato vrstva tlustší, tím kvalitnější, ale také dražší jsou podlahové desky.) V nabídce jsou přitom nejen různé dřeviny, ale i různé povrchové úpravy, jako například kartáčování, které plasticky zvýrazní kresbu dřeva.

Podstatou výhod i nevýhod jsou typické vlastnosti přírodního materiálu – je krásný, příjemný na dotek i při chůzi, zdravý … Na druhé straně je však dražší, méně odolný proti poškození a citlivý na vlhkost podkladu i vzduchu. Dřevo je totiž živý materiál, který se v závislosti na vlhkosti smršťuje a rozpíná, což se může projevit „pracováním“ spár, ale i vydutím podlahy. Cena i vlastnosti dřevěné podlahy závisí i na druhu dřeva, její odolnost však dokáže zvýšit povrchová úprava.

Pro dřevo i pro člověka je ideální stejné prostředí – teplota okolo 20 ° C a vlhkost vzduchu 50 až 60%. Výrazné změny vlhkosti způsobují sesychání nebo bobtnání dřevěné podlahy. Třívrstvé parkety vhodné pro podlahové vytápění, nášlapná vrstva z dubového dřeva vytváří tradiční vzor rybí kosti.
Pro plovoucí podlahy je charakteristické tzv. plovoucí uložení.

To znamená, že podlahové dílce nejsou pevně spojeny ani s podkladem, ani s okolními stěnami. Nejčastější volbou při plovoucích podlahách jsou laminátové varianty. Dokáží totiž nabídnout atraktivní vzhled za dobrou cenu, jejich výhodou je i odolnost a snadná údržba. Vinylové plovoucí podlahy začínají v oblíbenosti pomalu šlapat laminátovým na paty. Důvodem je zejména jejich nižší hlučnost, příjemně teplý povrch a vysoká odolnost proti vodě. Velký výběr plovoucích podlah v Praze najdete například v showroomu Letńanech v Toužimské ulici. Společnost Supellex zde nabízí kompletní nabídku podlahových krytin. V prostorách najdete i velkoobchod. Další showroom plovoucích podlah najdete v Karlíně na Sokolovské.